[Najboljše] Je Paralmax extra enako kot Panadol?

Paralmax extra in Panadol sta zelo priljubljeni zdravili za lajšanje bolečin in zniževanje telesne temperature. Torej je Paralmax extra enako kot Panadol? Spoznajmo to zdravilo z blogom aFamilyToday v spodnjem članku.

Paralmax extra z glavnimi sestavinami paracetamol in kofein ima učinkovit antipiretični in analgetični učinek. Ta uporaba Paralmax extra je precej podobna Panadolu - dokaj pogostemu zdravilu v vsakdanjem življenju. Torej je Paralmax extra enako kot Panadol? Kakšni so načini uporabe in previdnostni ukrepi pri uporabi zdravila Paralmax Extra? V spodnjem članku vam bo blog aFamilyToday pomagal odgovoriti na ta vprašanja in izvedeti več o tem zdravilu!

1. Sestavine, uporaba in uporaba Paralmax extra

1.1. Sestavine in uporaba Paralmax Extra

Paralmax extra je analgetik in antipiretik z naslednjimi sestavinami:

  • Paracetamol 500 mg;
  • Kofein 65 mg.

Z zgornjima dvema glavnima sestavinama ima Paralmax extra antipiretik in blago do zmerno lajšanje bolečin. Poleg tega lahko Paralmax extra pomaga ženskam varno nadzorovati menstrualne bolečine brez zasvojenosti, z malo neželenimi učinki. Vendar pa zdravila ne smete zlorabljati ali uporabljati v velikih odmerkih, ker lahko povzroči poškodbe jeter.

Paralmax extra učinkovito lajša bolečine in znižuje povišano telesno temperaturo

1.2. Kako uporabljati Paralmax Extra?

Paralmax extra lahko uporabite za znižanje povišane telesne temperature in lajšanje bolečin tako, da ga vzamete pred ali po jedi, v primeru blagih do zmernih bolečin ali visoke temperature nad 38,5 ℃. Upoštevati je treba, da je minimalni čas med 2 odmerkoma zdravila od 4 do 6 ur.

Odmerjanje za odrasle in otroke, starejše od 12 let, je naslednje: vzemite 1-2 tableti/krat, 2-3 krat/dan. Ne vzemite več kot 8 tablet na dan.

Poleg tega, razen če vam tako naroči zdravnik, nikakor ne smete uporabljati zdravila Paralmax extra za lajšanje bolečin in znižanje vročine v naslednjih primerih:

  • Lajšanje bolečin za daljše časovno obdobje (več kot 10 dni).
  • Znižajte vročino v primeru visoke vročine nad 39,5 ℃, vročine, ki traja več kot 3 dni ali se vročina ponovi.

Zgornja stanja so lahko znaki zdravstvenega stanja, zato lahko uporaba zdravil za lajšanje bolečin in zniževanje vročine prikrije dejansko stanje, kar oteži diagnosticiranje in zdravljenje. V tem primeru mora bolnik iti v zdravstveno ustanovo za pravočasen pregled in zdravljenje, namesto da bi za lajšanje simptomov uporabljal zdravila proti bolečinam.

2. Kontraindikacije, neželeni učinki Paralmax extra

2.1. Kdo je kontraindikacija za Paralmax extra?

Čeprav je običajno in varno zdravilo za lajšanje bolečin, Paralmaxa Extra ne more uporabljati vsak. Natančneje, Paralmax extra je kontraindiciran v naslednjih primerih:

  • Preobčutljivost za katerokoli sestavino (paracetamol, kofein ).
  • Ljudje s hudo odpovedjo jeter.
  • Ljudje s hemolitično boleznijo zaradi pomanjkanja G6PD.
  • Ljudje s koronarno insuficienco, tahikardijo, miokardnim infarktom , ekstrasistolami ...
  • Otroci, mlajši od 12 let.

Poleg tega je potrebna previdnost pri dajanju zdravila nosečnicam. Uporaba zdravila Paralmax extra pri nosečnicah ni priporočljiva, ker je kofein v zdravilu snov, ki se lahko kopiči v telesu in s tem poveča tveganje za spontani splav pri nosečnicah. Zato morajo biti nosečnice previdne pri uporabi in uporabljati zdravilo v najmanjšem učinkovitem odmerku s čim krajšim trajanjem zdravljenja. V idealnem primeru bi se morale nosečnice posvetovati z zdravnikom, da izberejo pravo antipiretik in lajšalo bolečin.

Nosečnice morajo biti pri uporabi zdravila Paralmax extra previdne

Poleg tega se doječim ženskam odsvetuje uporaba zdravila Paralmax Extra, ker sta sestavini zdravila paracetamol in kofein, ki se lahko izločata v materino mleko.

2.2. Neželeni učinki zdravila Paralmax extra

Ker je glavna sestavina paracetamol, Paralmax extra redko povzroči neželene učinke. Vendar pa lahko v nekaj zelo redkih primerih bolniki še vedno občutijo nekatere neželene učinke pri uporabi zdravila Paralmax extra, kot so:

  • Motnje imunskega sistema telesa: preobčutljivostne reakcije na zdravilo se lahko pojavijo kot izpuščaj, angioedem, sindrom toksične nekroze kože, Stevens-Johnsonov sindrom ...
  • Bolezni krvi in ​​limfnega sistema: trombocitopenija, nevtropenija, pancitopenija.
  • Bolezni dihal: bronhospazem…
  • hepatitis.
  • Kofein lahko povzroči prebavne motnje , zaprtje, krče, živčnost, nemir, nespečnost, vrtoglavico, glavobole ...

Uporaba Paralmax extra lahko povzroči nespečnost

Poleg tega lahko uporaba zdravila Paralmax extra ob dieti z visoko vsebnostjo kofeina povzroči preveliko odmerjanje kofeina in s tem povzroči stanja, kot so nespečnost, tesnoba, razdražljivost, glavobol, živčnost, zmedenost.Zato je treba med jemanjem zdravila omejiti ali ne uživajte hrane ali pijače, ki vsebuje veliko kofeina. Priljubljena živila in pijače, ki vsebujejo veliko kofeina, so kava, čaj, čokolada, energijske pijače itd. 

Ko vaše telo med uporabo zdravila Paralmax extra naleti na nenormalne znake, morate nemudoma obvestiti svojega zdravnika za ustrezen načrt zdravljenja.

2.3. Preveliko odmerjanje zdravila Paralmax Extra

Upoštevati je treba, da je varen odmerek zdravila Paralmax extra največ 8 tablet na dan. V primeru prevelikega odmerjanja zdravila Paralmax Extra se lahko pojavijo naslednja stanja: bolečine v trebuhu, omotica, slabost, bruhanje ... 

V primeru prevelikega odmerjanja zdravila je treba bolnika zdraviti z izpiranjem želodca v kombinaciji z uporabo N-acetilcisteina. Idealno bi bilo, če bi bolnika odpeljali v zdravstveno ustanovo, da bi ga varno oskrbeli zaradi prevelikega odmerjanja.

3. Ali je Paralmax extra enako kot Panadol?

Z glavno sestavino je paracetamol, je Panadol znano zdravilo proti bolečinam, ki je zelo priljubljeno v vsakdanjem življenju. Zaradi podobnih lastnosti se marsikdo pogosto sprašuje, ali je Paralmax extra podoben Panadolu? 

Je Paralmax extra enako kot Panadol?

Za odgovor na zgornje vprašanje se poučimo o sestavinah zdravila Panadol na blogu aFamilyToday.

Panadol je oblika tablet, znana po dveh glavnih vrstah: Panadol blue in Panadol red (znan tudi kot Panadol extra):

  • Panadol blue ima glavno učinkovino paracetamol z vsebnostjo 500 mg.
  • Panadol red (Panadol extra) vsebuje: Paracetamol 500mg in kofein 65mg.

Tako je razvidno, da imata Paralmax extra in Panadol extra podobne sestavine. Zato so učinki teh dveh zdravil podobni.

Zgoraj so osnovne informacije o zdravilu proti bolečinam Paralmax extra kot tudi odgovor na vprašanje: "Ali je Paralmax extra enako kot Panadol ?". Upajmo, da so bralci v zgornjem članku izvedeli koristne informacije za izbiro zdravila proti bolečinam, ki ga bodo dali v svojo družinsko omarico. Blog aFamilyToday vam želi veliko zdravja in upa, da boste Lekarno podpirali tudi v prihodnje!


Leave a Comment

V kolikšnem razmiku je varno uporabljati antipiretike, vstavljene v anus?

V kolikšnem razmiku je varno uporabljati antipiretike, vstavljene v anus?

rektalni antipiretiki veljajo za učinkovit način dajanja in lahko v mnogih primerih nadomestijo peroralna zdravila. Za učinkovito in varno uporabo zdravila morajo uporabniki poznati, kako dolg je presledek med odmerki antipiretikov in informacije v zvezi z indikacijami za uporabo.

Ali je v redu vzeti 1 tableto Panadola na dan? Previdnostni ukrepi pri uporabi zdravila Panadol

Ali je v redu vzeti 1 tableto Panadola na dan? Previdnostni ukrepi pri uporabi zdravila Panadol

Takoj izveste s člankom Ali je v redu jemati 1 tableto Panadol na dan, ali to vpliva na zdravje? za najbolj podroben in natančen odgovor.

Razkrivamo 5 antipiretikov za doječe matere, ki jih morda ne poznate

Razkrivamo 5 antipiretikov za doječe matere, ki jih morda ne poznate

Med nosečnostjo in dojenjem je odpornost žensk pogosto oslabljena, zato so bolj dovzetne za bolezni kot splošna populacija. Torej, če imate vročino, ali lahko doječa ženska vzame zdravilo za zniževanje vročine? Kakšna so antipiretična zdravila za doječe ženske? Vse bo v spodnjem članku.

5 najboljših zdravil za zniževanje vročine na vodni osnovi, ki jim danes zaupa veliko ljudi

5 najboljših zdravil za zniževanje vročine na vodni osnovi, ki jim danes zaupa veliko ljudi

Vročina je normalen odziv telesa, ki pomaga v boju proti škodljivim vsiljivcem, kot so bakterije in virusi. Uporaba antipiretikov je eden od učinkovitih načinov za zmanjšanje vročine. Antipiretiki na vodni osnovi so danes zelo razširjeno zdravilo.

Ali je mogoče mešati antipiretike z mlekom? Upoštevajte pri negi otrok s povišano telesno temperaturo

Ali je mogoče mešati antipiretike z mlekom? Upoštevajte pri negi otrok s povišano telesno temperaturo

Dajanje zdravil vašemu otroku ni enostavno, še posebej, če ima dojenček vročino. Zato so mnogi starši zdravilo mešali s hrano ali mlekom, da bi otrokom olajšali jemanje zdravil za zniževanje vročine. Torej lahko zniževalec vročine mešamo z mlekom? Spoznajmo to temo z blogom aFamilyToday v spodnjem članku!

Poučevanje mater, kako zdraviti otroka s preprosto vročino doma

Poučevanje mater, kako zdraviti otroka s preprosto vročino doma

Vročina je simptom, ko otrokovo telo kaže znake okužbe, zato morajo matere razumeti metode zdravljenja, ko ima otrok vročino, da lahko v tem času dobro skrbijo za otroka.

Paracetamol 500 mg pred ali po obroku? Previdnostni ukrepi pri uporabi paracetamola

Paracetamol 500 mg pred ali po obroku? Previdnostni ukrepi pri uporabi paracetamola

Paracetamol 500 mg je zdravilo, ki ga izberejo številni ljudje in se odlično uporablja za lajšanje bolečin in hitro znižanje vročine. Poleg tega zdravilo ni na zdravnikovem seznamu zdravil na recept, zato ga je enostavno kupiti in uporabljati. Veliko ljudi se sprašuje, ali se Paracetamol 500 mg jemlje pred ali po obroku? Spoznajmo to skupino zdravil z blogom aFamilyToday!

Opombe pri uporabi paracetamola: Stvari, ki jih morate vedeti za omejitev stranskih učinkov

Opombe pri uporabi paracetamola: Stvari, ki jih morate vedeti za omejitev stranskih učinkov

Danes mnogi ljudje, ki želijo znižati vročino ali ublažiti bolečino, iščejo paracetamol. Stopnja uporabe paracetamola je med uporabniki postala priljubljena, ko so se pojavili zgornji simptomi. Da bi zagotovili varnost, morajo uporabniki pri uporabi paracetamola upoštevati previdnostne ukrepe.

Kako varno uporabljati zniževalec vročine doma

Kako varno uporabljati zniževalec vročine doma

Antipiretiki veljajo za običajna zdravila, ki si jih lahko dajemo sami, vendar moramo biti posebej previdni, če jih dajemo majhnim otrokom in starejšim. Naslednji članek vam bo pomagal najti informacije o tem, kako varno uporabljati zniževalce vročine doma.

Ali veste, kako učinkovito zdraviti melazmo z listi mete?

Ali veste, kako učinkovito zdraviti melazmo z listi mete?

Ob špinači ljudje pogosto pomislijo na sladko, hladno in osvežilno juho. Toda ali ste vedeli, da je špinača tudi učinkovito naravno zdravilo za melazmo? Oglejmo si nekaj načinov za zdravljenje melazme s koriandrovimi listi v članku.

Kaj jesti z zvinom gležnja, da se rana hitro zaceli?

Kaj jesti z zvinom gležnja, da se rana hitro zaceli?

Zvin je poškodba sklepne kapsule, najpogosteje vezi, vendar ne povzroči izpaha ali zloma. Zvin gležnja se najpogosteje pojavi med naporno aktivnostjo. Kaj torej jesti pri zvinu gležnja, da se bo rana hitro zacelila? Ugotovite, takoj si oglejte spodnji članek!

Odgovor: Ali je dnevno pitje soka iz listov guave dobro?

Odgovor: Ali je dnevno pitje soka iz listov guave dobro?

Vsi vedo, da je guava uvrščena na seznam najbolj hranljivih sadežev. Vendar ne le sadje, temveč tudi listi guave prinašajo številne zdravstvene koristi. Kakšna je uporaba listov guave, ali je dobro vsak dan piti sok iz listov guave? Pridružite se spletnemu dnevniku aFamilyToday, če želite izvedeti več o tej težavi v naslednjem članku.

Kako testirati DNK ploda? Kaj je varno za mater in otroka?

Kako testirati DNK ploda? Kaj je varno za mater in otroka?

Zaradi različnih razlogov veliko družin zahteva predporodno testiranje DNK ploda. Družino pa skrbi, ali bo DNK test vplival na otroka ali ne in katera metoda testiranja je varna tako za mater kot za plod? Spoznajmo to težavo v naslednjem članku.

Ali je res, da lahko atrijska fibrilacija povzroči izgubo spomina?

Ali je res, da lahko atrijska fibrilacija povzroči izgubo spomina?

Atrijska fibrilacija – motnja srčnega ritma, ki povzroča nereden srčni utrip – prizadene približno 46,3 milijona ljudi po vsem svetu. Ena študija je pokazala, da bi lahko bila atrijska fibrilacija potencialni dejavnik za kognitivni upad in izgubo spomina.

[Odgovor] Ali lahko menstrualne nepravilnosti zanosijo?

[Odgovor] Ali lahko menstrualne nepravilnosti zanosijo?

Menstrualne nerednosti so razmeroma pogost pojav, vendar mnoge ženske povzročijo, da padejo v stanje tesnobe. Še posebej, menstrualne motnje ne more biti noseča je vedno top vprašanje.

Ali je mogoče jesti metuljasti grah? Opombe pri uporabi rastline metuljasti grah

Ali je mogoče jesti metuljasti grah? Opombe pri uporabi rastline metuljasti grah

Cvet metuljastega graha je mnogim ljudem všeč zaradi njegove naravne barve in zdravstvenih koristi. Ali je metuljasti grah torej mogoče jesti? Na kaj moramo biti pozorni pri uporabi te vrste hrane? Izvemo več v naslednjih vsebinah.

Kako nevarna je zastrupitev s svincem? Kako zdraviti in preprečiti?

Kako nevarna je zastrupitev s svincem? Kako zdraviti in preprečiti?

Svinec je kovina, ki se pogosto uporablja v sodobnem življenju. Toda vstop svinca v človeško telo lahko povzroči resno zastrupitev. Kako nevarna je torej zastrupitev s svincem in kako z njo ravnati?

Kakšno zdravilo jemati za hitro zdravljenje gastritisa?

Kakšno zdravilo jemati za hitro zdravljenje gastritisa?

Kakšno zdravilo vzeti za gastritis, kakšno hrano jesti, da bi se izognili nenadnim bolečinam v trebuhu, ki vplivajo na življenje, skrbi veliko ljudi. Plačati

Zdravila za neplodnost in kaj morate vedeti

Zdravila za neplodnost in kaj morate vedeti

Potreba po učenju o zdravilih za plodnost je iz dneva v dan večja. Če želite izvedeti več o tem, ugotovimo s spletnim dnevnikom aFamilyToday v naslednjem članku!