V současné době je na trhu mnoho léků na nachlazení a chřipku, jejichž hlavní účinnou látkou je paracetamol. Mezi nimi jsou dvě oblíbené drogy, Tiffy a Panadol. Mnoho lidí přemýšlí, zda užívat Tiffy nebo Panadol, aby bylo dosaženo nejlepšího léčebného účinku? Pojďme se o tomto tématu dozvědět na blogu aFamilyToday v níže uvedeném článku!
Takže pokud jste nachlazení, měli byste si vzít Tiffy nebo Panadol? Chřipkový nápoj Tiffy nebo Decolgen? To vše jsou oblíbené drogy, které se mnoho lidí rozhodne používat. Uživatelé se však často zajímají o účinnost a kvalitu každého léku. Tiffy a Panadol obsahují účinnou látku paracetamol, která pomáhá zmírnit příznaky chřipky, a obsahují další přísady a způsoby přípravy vhodné pro každé různé publikum.
1. Přehled medicíny nachlazení a chřipky
V současné době existuje mnoho léků, které se předepisují při nachlazení, se schopností pomoci snížit příznaky chřipky, jako je horečka, bolest hlavy, rýma nebo kašel. Léky proti nachlazení a chřipce obvykle obsahují složku paracetamol. Jedná se o rychle působící aktivní složku, která pomáhá zmírňovat bolest a účinně snižovat horečku.
Léky s obsahem paracetamolu nejsou na seznamu léků na lékařský předpis, proto se běžně používají denně při horečkách, chřipkách, bolestech hlavy nebo bolesti po zákroku nebo operaci pacienta.
V závislosti na stavu, věku a závažnosti onemocnění bude dávka pro každého pacienta jiná. Zejména u malých dětí je třeba věnovat zvláštní pozornost dávkování, aby se zabránilo předávkování drogami, které má vliv na zdraví dětí.
Kromě toho, pokud je pacient v procesu léčení kvůli nemoci, bude muset konkrétně projednat s ošetřujícím lékařem, aby upravil vhodnou dávku léku.
Z léků na nachlazení a chřipku jsou nejčastější Tiffy a Panadol. Mělo by být tedy při nachlazení účinnější užívat Tiffy nebo Panadol?
2. Co jsou Tiffy a Panadol?
Když je pacient nachlazení a má nepříjemné příznaky, antipyretika jsou účinnou metodou, která pomáhá zmírnit příznaky a zároveň pomáhá pacientovi se zklidnit a rychleji se zotavit.
Na trhu jsou však dnes dva oblíbené léky s podobnými složkami a podobnými jiným lékům proti horečce, kterými jsou Tiffy a Panadol, což uživatelům ztěžuje výběr. Pacienti často rozdělují informace o kvalitě, užívání a účinnosti jednotlivých léků.
Tyto dva léky mají největší rozdíl ve složení a přípravě. Přestože hlavní účinnou látkou je paracetamol - běžné antipyretikum a lék proti bolesti. Každý lék má však své vlastní jedinečné body v závislosti na účelu použití a stavu pacienta.
Mám si vzít Tiffy nebo Panadol ke snížení horečky?
2.1. Složení a léková forma Tiffy
S Tiffy se droga připravuje ve dvou populárních formách ve Vietnamu, včetně:
- Tiffy dey je 4-tabletové blistrové balení obsahující paracetamol 500 mg, chlorfeniramin maleát 2 mg a fenylefrin HCl 10 mg.
- Tiffy sirup se připravuje ve formě sirupového roztoku obsaženého v lahvičce. Každých 5 ml sirupu obsahuje paracetamol 120 mg, chlorfeniramin maleát 1 mg a fenylefrin HCl 5 mg.
Droga proto kromě paracetamolu obsahuje i složky s různorodým využitím. Chlorfeniramin je aktivní antagonista histaminového receptoru H1, který léčí alergické stavy, a fenylpropanolamin pomáhá zmenšovat krevní cévy v nosních dutinách. To pomůže vyčistit nos, vyhnout se rýmě, ucpanému nosu.
Tiffy pomáhá zmírnit ucpaný nos a rýmu
2.2. Složení a léková forma Panadolu
U Panadolu má lék více lékových forem, vhodných pro mnoho uživatelů od dospělých až po děti.
- Šumivé tablety Panadol se připravují ve formě šumivých tablet s obsahem 500 mg paracetamolu.
- Panadol extra nebo červený Panadol obsahuje 500 mg paracetamolu a kofeinu, které pomáhají zmírnit bolest a zároveň zachovat bdělost a koncentraci na práci.
- Tablety Panadol blue obsahují 500 mg paracetamolu.
- Dětský Panadol s hlavní složkou je pouze 250 mg paracetamolu, lék je vyroben ve formě žvýkacích tablet s višňovou příchutí, aby se dětem usnadnilo užívání.
3. Mám si vzít Tiffy nebo Panadol?
Přestože tyto dva léky obsahují účinnou látku paracetamol, mají odlišné složky a způsoby přípravy. Takže si mám vzít Tiffy nebo Panadol? Podle doporučení lékařských odborníků, pokud pacient pociťuje mírné až středně těžké příznaky onemocnění nebo příznaky rýmy, kýchání nebo kašle, měl by zvolit lék Tiffy.
Naproti tomu u Panadolu budou mít pacienti široký výběr lékových forem léku, například těch speciálně pro děti s lahodnou chutí. Nebo pokud stále potřebujete být aktivní a pracovat během dne, měli byste zvolit produkty Panadol Extra, které vám pomohou zůstat vzhůru a lépe se soustředit na práci.
Pokud se potřebujete soustředit na práci, zvolte Panadol Extra s obsahem paracetamolu a kofeinu
4. Pozor při užívání léků proti chřipce
Pacienti musí být opatrní při užívání jakéhokoli léku, musí se řídit pokyny a pokyny lékaře nebo lékárníka. Kromě toho by si pacienti měli při užívání léků proti chřipce, jako je Panadol nebo Tiffy, všimnout následujících bodů:
- Pacienti s průduškovým astmatem v anamnéze nebo s tímto astmatem by neměli užívat léky obsahující léčivou látku chlorfeniramin (jako složku přípravku Tiffy). Tato účinná látka sníží množství hlenu vylučovaného sliznicí dýchacích cest, čímž se sliznice průdušek snadno podráždí a zvýší se riziko astmatických záchvatů.
- Rozhodně nepoužívejte současně více než jeden lék na nachlazení a chřipku obsahující paracetamol. Pokud jste již použili dostatečné množství Tiffy k léčbě chřipky, neužívejte více Panadolu. Nejen, že se tím nezvýší účinnost, ale navíc se vystavíte riziku otravy paracetamolem. Zejména u pacientů s jaterním selháním, cirhózou nebo častým užíváním alkoholu.
- Po použití přípravku obsahujícího alkohol nepoužívejte ihned poté paracetamol. Protože tělo bude trpět mnoha účinky a játra musí hodně pracovat, aby filtrovala toxiny.
- U dětí neužívejte léky s paracetamolem déle než 5 dní.
- U dospělých neužívejte paracetamol déle než 10 dní.
- Pokud je lék užíván déle než předepsanou dobu a u pacienta nedochází ke zlepšení příznaků, je nutné vzít pacienta k lékaři.
- Dodržujte správné pokyny pro dávkování pro každý věk.
- Mezi jednotlivými dávkami by měl být odstup nejméně 4 až 6 hodin, maximálně 3 až 4krát denně.
- Při použití léku pro starší osoby je nejlepší sledovat, upravovat dávku a vést lékaře, protože starší lidé jsou citliví pacienti, orgány jako játra nebo ledviny mají sníženou relativní funkci.
Mezi jednotlivými dávkami by měl být odstup alespoň 4 až 6 hodin
Nahoře je článek od aFamilyToday Blog o otázce "Mám si vzít Tiffy nebo Panadol, když jsem nachlazení ?". Doufejme, že s tímto článkem se dozvíte základní informace o složkách, použití a také poznámky, kterým je třeba věnovat pozornost při užívání výše uvedených léků. Odtud si můžete vybrat nejvhodnější lék pro vás. Při užívání jakéhokoli léku se poraďte se svým lékařem, aby vám byl předepsán a použijte nejúčinnější dávku!