[Най-добър] Paralmax extra същото ли е като Panadol?

Paralmax extra и Panadol са доста популярни болкоуспокояващи и понижаващи температурата. Паралмакс екстра ли е като Панадол? Нека научим повече за това лекарство с aFamilyToday Blog в статията по-долу.

Paralmax extra с основни съставки парацетамол и кофеин, има ефективен антипиретичен и аналгетичен ефект. Тази употреба на Paralmax extra е доста подобна на Panadol - доста често срещано лекарство в ежедневието. Паралмакс екстра същото ли е като Панадол? Какви са употребите и предпазните мерки при използване на Paralmax Extra? В статията по-долу блогът aFamilyToday ще ви помогне да отговорите на тези въпроси, както и да научите повече за това лекарство!

1. Съставки, употреби и как да използвате Paralmax extra

1.1. Съставки и приложения на Paralmax Extra

Paralmax extra е аналгетик и антипиретик със следните съставки:

  • парацетамол 500 mg;
  • Кофеин 65 mg.

С горните две основни съставки Paralmax extra има антипиретик и леко до умерено облекчаване на болката. В допълнение, Paralmax extra също има способността да помага на жените да контролират безопасно менструалната болка без пристрастяване, с малко нежелани ефекти. Въпреки това, лекарството не трябва да се злоупотребява или да се използва във високи дози, тъй като може да причини увреждане на черния дроб.

Паралмакс екстра ефективно облекчава болката и понижава температурата

1.2. Как да използвате Paralmax Extra?

Можете да използвате Paralmax extra за намаляване на температурата и облекчаване на болката, като го приемате преди или след хранене, в случай на лека до умерена болка или висока температура над 38,5 ℃. Трябва да се отбележи, че минималното време между 2 дози от лекарството е от 4 до 6 часа.

Дозировката за възрастни и деца над 12 години е както следва: Приемайте по 1-2 таблетки/веднъж, 2-3 пъти/ден. Не приемайте повече от 8 таблетки на ден.

Освен това, освен ако не е предписано от лекар, абсолютно не трябва да използвате Paralmax extra за облекчаване на болката и понижаване на температурата в следните случаи:

  • Облекчаване на болката за продължителен период от време (повече от 10 дни).
  • Намалете треската в случай на висока температура над 39,5 ℃, треска продължава повече от 3 дни или треска се повтаря.

Горните състояния могат да бъдат признаци на медицинско състояние, така че употребата на болкоуспокояващи и понижаващи температурата може да маскира действителното състояние, което затруднява диагностицирането и лечението. В този случай пациентът трябва да отиде в медицинско заведение за своевременен преглед и лечение, вместо да използва болкоуспокояващи за облекчаване на симптомите.

2. Противопоказания, странични ефекти на Паралмакс екстра

2.1. За кого е противопоказан Paralmax extra?

Въпреки че е често срещано и безопасно средство за облекчаване на болката, не всеки може да използва Paralmax extra. По-конкретно, Paralmax extra е противопоказан в следните случаи:

  • Свръхчувствителност към някоя от съставките (парацетамол, кофеин ).
  • Хора с тежка чернодробна недостатъчност.
  • Хора с хемолитична болест поради дефицит на G6PD.
  • Хора с коронарна недостатъчност, тахикардия, миокарден инфаркт , екстрасистоли...
  • Деца под 12 години.

Освен това трябва да се внимава при прилагането на лекарството при бременни жени. Употребата на Paralmax extra при бременни жени не се препоръчва, тъй като съдържащият се в лекарството кофеин е вещество, което може да се натрупва в тялото, като по този начин увеличава риска от спонтанен аборт при бременни жени. Поради това бременните жени трябва да бъдат внимателни при употребата и да използват лекарството в най-ниската ефективна доза с възможно най-кратка продължителност на лечението. В идеалния случай бременните жени трябва да се консултират с лекар, за да изберат правилния антипиретик и болкоуспокояващо.

Бременните жени трябва да бъдат внимателни, когато използват Paralmax extra

В допълнение, кърмещите жени се съветват да не използват Paralmax Extra, тъй като съставките в лекарството са парацетамол и кофеин, които могат да се екскретират в кърмата.

2.2. Странични ефекти на Paralmax extra

Тъй като основната съставка е парацетамол, Paralmax extra рядко предизвиква нежелани реакции. Въпреки това, в няколко много редки случая, пациентите все още могат да изпитат някои нежелани реакции, когато използват Paralmax extra, като например:

  • Нарушения на имунната система на организма: Реакциите на свръхчувствителност към лекарството могат да се проявят като обрив, ангиоедем, синдром на токсична кожна некроза, синдром на Stevens-Johnson ...
  • Нарушения на кръвта и лимфната система: тромбоцитопения, неутропения, панцитопения.
  • Респираторни нарушения: Бронхоспазъм…
  • Хепатит.
  • Кофеинът може да причини храносмилателни смущения , запек, спазми, нервност, безпокойство, безсъние, световъртеж, главоболие...

Използването на Paralmax extra може да причини безсъние

В допълнение, употребата на Paralmax extra с висококофеинова диета може да причини предозиране на кофеин, като по този начин причини състояния като безсъние, тревожност, раздразнителност, главоболие, нервност, объркване.Поради това, докато приемате лекарството, е необходимо да се ограничи или да не употребявате храни или напитки, съдържащи много кофеин. Популярни храни и напитки, съдържащи много кофеин, са кафе, чай, шоколад, енергийни напитки и др. 

Когато тялото Ви срещне необичайни признаци, когато използвате Paralmax extra, трябва незабавно да уведомите Вашия лекар за подходящ план за лечение.

2.3. Предозиране на Paralmax Extra

Трябва да се отбележи, че безопасната доза Паралмакс екстра е максимум 8 таблетки на ден. В случай на предозиране на Paralmax Extra могат да се появят следните състояния: Коремна болка, световъртеж, гадене, повръщане ... 

В случай на предозиране на лекарството, пациентът трябва да се лекува чрез стомашна промивка в комбинация с употребата на N-ацетилцистеин. В идеалния случай пациентът трябва да бъде отведен в медицинско заведение за безопасно лечение за предозиране.

3. Paralmax extra същото ли е като Panadol?

С основната съставка е парацетамол, Panadol е известно лекарство за облекчаване на болката, доста популярно в ежедневието. Поради сходните характеристики, много хора често се чудят дали Paralmax extra е подобен на Panadol? 

Paralmax extra същото ли е като Panadol?

За да отговорим на горния въпрос, нека научим повече за съставките на Panadol в блога aFamilyToday.

Panadol е форма на хапче, известна с два основни вида: Panadol blue и Panadol red (известен също като Panadol extra):

  • Panadol blue има основна съставка парацетамол със съдържание 500 mg.
  • Панадол червен (Панадол екстра) съдържа: парацетамол 500мг и кофеин 65мг.

Така че може да се види, че Paralmax extra и Panadol extra имат подобни съставки. Следователно ефектите на тези две лекарства са сходни.

По-горе е основната информация за Paralmax extra болкоуспокояващо лекарство за треска, както и отговорът на въпроса: " Paralmax extra същото ли е като Panadol ?". Надяваме се, че чрез горната статия читателите са научили полезна информация, за да изберат болкоуспокояващо, което да поставят в семейната си аптечка. Блогът aFamilyToday Ви желае много здраве и се надява, че ще продължите да подкрепяте Аптеката и в бъдеще!


Leave a Comment

През колко време е безопасно да се използват антипиретици, поставени в ануса?

През колко време е безопасно да се използват антипиретици, поставени в ануса?

ректалните антипиретици се считат за ефективен начин на приложение и могат да заменят пероралните лекарства в много случаи. За да могат да използват лекарството ефективно и безопасно, потребителите трябва да знаят колко е дълъг интервалът между дозите на антипиретичните лекарства и информацията, свързана с показанията за употреба.

Добре ли е да приемате 1 таблетка Panadol на ден? Предпазни мерки при употреба на Panadol

Добре ли е да приемате 1 таблетка Panadol на ден? Предпазни мерки при употреба на Panadol

Разберете веднага със статията Добре ли е да приемате 1 таблетка Панадол на ден, влияе ли на здравето? за най-подробен и точен отговор.

Разкриваме 5 антипиретични лекарства за кърмачки, които може би не знаете

Разкриваме 5 антипиретични лекарства за кърмачки, които може би не знаете

По време на бременност, както и по време на кърмене, устойчивостта на жените често е отслабена, така че те са по-податливи на заболявания от общото население. И така, ако имате треска, може ли кърмеща жена да приема лекарство за понижаване на температурата? Какви са антипиретичните лекарства за кърмещи жени? Всичко ще бъде в статията по-долу.

Топ 5 на водна основа за понижаване на температурата, на които се доверяват много хора днес

Топ 5 на водна основа за понижаване на температурата, на които се доверяват много хора днес

Треската е нормална реакция на тялото, за да помогне в борбата с вредни нашественици като бактерии и вируси. Употребата на антипиретици е един от ефективните методи за намаляване на температурата. Антипиретиците на водна основа са широко използвано лекарство днес.

Може ли антипиретиците да се смесват с мляко? Забележка, когато се грижите за деца с треска

Може ли антипиретиците да се смесват с мляко? Забележка, когато се грижите за деца с треска

Даването на лекарство на вашето бебе не е лесно, особено когато бебето е с температура. Поради това много родители са смесвали лекарства с храна или мляко, за да улеснят децата да приемат лекарства за понижаване на температурата. И така, може ли да се смесва с мляко за понижаване на температурата? Нека научим повече за тази тема с aFamilyToday Blog в статията по-долу!

Могат ли бременните жени да приемат лаксативи? Какво трябва да се отбележи?

Могат ли бременните жени да приемат лаксативи? Какво трябва да се отбележи?

Запекът при бременни жени също ще засегне жените повече или по-малко по време на бременност. Ако срещнете тази ситуация, какво трябва да направите? Трябва ли да взема слабително? Трябва ли бременните жени да приемат омекотители за изпражненията?

Как се диагностицира и лекува вродената рубеола?

Как се диагностицира и лекува вродената рубеола?

Ако бременна жена е заразена с вируса на рубеола, болестта може да премине през плацентата и да се предаде на плода. Оттам, причинявайки синдром на вродена рубеола.

Повишен риск от инсулт през студения сезон - Защо?

Повишен риск от инсулт през студения сезон - Защо?

Инсулт е, когато притока на кръв към мозъка е внезапно блокиран или разкъсан. Според последните проучвания през студения сезон случаите на инсулт се увеличават с 30% в сравнение с други периоди от годината.

За да приложите лед правилно, какво трябва да се отбележи?

За да приложите лед правилно, какво трябва да се отбележи?

Прилагането на лед е ефективен метод за облекчаване на зъбобол и болка, причинена от травма. Неправилното прилагане на лед обаче може да влоши състоянието.

Колко трябва да тежи бебето преди раждане със секцио?

Колко трябва да тежи бебето преди раждане със секцио?

Лекарите често съветват майките да раждат естествено, за да осигурят най-добро здраве и съпротива както за майката, така и за бебето. Въпреки това, в някои случаи, когато плодът е твърде голям, на майката ще бъде назначено цезарово сечение, за да се гарантира безопасността. И така, колко тегло трябва да има бебето, за да има цезарово сечение?

Какво трябва да направят хората с високо кръвно, за да е ефективно лечението?

Какво трябва да направят хората с високо кръвно, за да е ефективно лечението?

Какво трябва да направят хората с високо кръвно, за да е ефективно лечението? Това е един от въпросите, които тревожат много пациенти. Днешната статия ще ви предложи някои решения, които да ви помогнат да контролирате ефективно кръвното налягане, нека разберем веднага!

Какво представлява екстракорпоралната литотрипсия? Трябва ли да се прилага при хора с камъни в бъбреците?

Какво представлява екстракорпоралната литотрипсия? Трябва ли да се прилага при хора с камъни в бъбреците?

В бъбреците се образуват камъни в пикочните пътища, които представляват твърди кристали, смесени в урината, причинявайки смущения в храносмилането и уринирането. За лечение на това заболяване екстракорпоралната литотрипсия е най-прилаганият метод за лечение, с много отлични резултати.

Трябва ли жените да носят бельо често или не?

Трябва ли жените да носят бельо често или не?

Бельото е важен ежедневен аксесоар за жените. Въпреки това има много жени, които все още се чудят дали да носят бельо редовно или не? Ако и вие имате същите мисли като по-горе, моля, вижте информацията в тази статия.

Може ли кърмеща майка да приема Panadol?

Може ли кърмеща майка да приема Panadol?

Много майки знаят, че по време на кърмене, ако майката приема лекарства, детето ще стане пасивен употребител на наркотици и също ще страда от фармакологични ефекти. Ето защо много майки се притесняват за кърменето, могат ли да приемат панадол?

Какво е стандартна хапка? Как да имаме стандартна захапка на зъбите?

Какво е стандартна хапка? Как да имаме стандартна захапка на зъбите?

Вероятно поне веднъж сте чували термина „стандартна захапка“ в стоматологията, нали? Притежаването на стандартна хапка не само определя усещането за хранене, дъвкателната способност, но също така оценява хармонията и баланса на цялото ви лице, дори проблеми, свързани с опасни заболявания на челюстта.лице.